کپسول مورد تایید سازمان آتش نشانی

سوالات متداول
  • بهترین مارک کپسول اطفا حریق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
    بهترین مارک خاموش کننده های دستی باید دارای گواهی استاندارد و تاییدیه سازمان آتش نشانی باشند. این ویژگی های به معنای موفقیت محصول در پشت سر گذاشتن آزمایش های سازمان آتش نشانی هستند.
  • آیا کپسول های خارجی هم دارای گواهی استاندارد هستند؟
    بله، بسیاری از خاموش کننده های خارجی که در کشور ما وجود دارند، دارای گواهی استاندارد بوده و سازمان آتشنشانی آنها را تایید می‌کند. اما در مقابل برند های دیگری مانند کپسول های چینی هم در بازار یافت می‌شوند که فاقد هرگونه استانداردی هستند و مورد تایید نمی‌باشند. این محصولات معمولا قیمت پایین تری دارند.
5/5 - (1 امتیاز)

کپسول های آتش نشانی را میتوان مهمترین جزو یک سیستم اطفا حریق به حساب آورد. از این رو باید در انتخاب و خرید آنها، نهایت دقت را داشته باشید تا بهترین برند کپسول آتش نشانی را تهیه کنید. همچنین نوع کپسول نیز مهم است تا کارایی لازم برای خاموش کردن حریق لوازمی که در محیط هستند را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از کپسول های آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی را معرفی کرده و ویژگی هایی که باید دارا باشند را نام ببریم.

برای اینکه یک کپسول مورد تایید سازمان آتش نشانی قرار بگرید، باید بتواند در استاندارد ها و آزمایش های مورد نیاز، قبول شود. در این پروسه، تمامی اجزا و تجهیزات تشکیل دهنده کپسول، مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در نهایت اگر بتواند آزمایش را قبول شده و کیفیت مطلوبی داشته باشد، مورد تایید قرار گرفته و در غیر اینصورت تاییدیه را دریافت نمی‌کند.

کپسول اطفا حریق استاندارد

چه کپسول هایی مورد تایید سازمان آتش نشانی هستند؟

اگر یک کپسول دارای گواهی استاندارد و تاییدیه سازمان آتش نشانی باشد، به این معنی است که کیفیت آن مطلوب و خوب است. درکشور ما برندهای خارجی زیادی وجود دارند که دارای تاییده هستند. اما به دلیل اینکه کیفیت کپسول های ایرانی با آنها قابل رقابت بوده و دارای استاندارد نیز هستند، استقبال بیشتری از محصولات ایرانی می‌شود. همچنین قیمت کپسول های داخلی نیز در مقایسه با برندهای خارجی پایین تر است.

برای خرید کپسول آتش نشانی در کرج و مشاهده محصولات، به این بخش از وبسایت آداک فیدار مراجعه نمایید.

اما نکته ای که مهم است، ویژگی های کپسول آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی می‌باشد که باید به هنگام خرید به آنها دقت کنید. این محصولات از بدنه های محکم برخوردار بوده و اجزای آنها مانند شیلنگ، سیلندر، شیر و … آنها کیفیت بالایی دارند. در نتیجه طول عمر آنها بالا بوده و دیرتر خراب و پوسیده می‌شوند. یک کپسول اطفا حریق استاندارد باید قابلیت شارژ مجدد داشته و تمام اطلاعات آن روی بدنه درج شده باشد.

دقت کنید که کپسول هایی که تاییدیه ندارند، دارای قیمت پایین تری هستند تا مردم به خرید آنها راقب شوند، اما این محصولات به هنگام بروز حادثه نمی‌توانند به درستی سبب اطفا حریق شده و امکان وارد شدن صدمات بیشتر است.

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

برند های زیادی در کشور هستند که انواع کپسول های اطفا حریق را تولید کرده و دارای گواهی استاندارد نیز می‌باشند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا تعدادی از این برند های معتبر را معرفی کرده و شما را با تنوع محصولات آنها آشنا کنیم.

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

کپسول بایا

کپسول های آتش نشانی بایا سیلندر دارای گواهی استاندارد بوده و در انواع پودر و گاز، آب و گاز و کربن دی اکسید (CO2) تولید می‌شوند. به دلیل تنوعی که این محصولات در ظرفیت های تولیدی دارند، می‌توانید از آنها برای کارخانه ها، مجتمع های تجاری بزرگ، ادارات، منازل، فروشگاه های کوچک و … استفاده کنید. این کپسول ها هم در اندازه کوچک و قابل حمل تولید شده و هم در مدل های چرخدار با ظرفیت های بالا که اجازه جابجایی راحت را به کاربر بدهند. شرکت آداک فیدار مرکز پخش کپسول آتش نشانی بایا سیلندر در کرج فعالیت می‌کند.

کپسول کاوه

شرکت باران مامطیر به عنوان شرکت مادر، کپسول های اطفا حریقی را با برند کاوه تولید می‌کند. این کپسول ها در انواع بایوفوم و پودر و گاز با ظرفیت های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. از محصولات پودری می‌توان برای خاموش کردن تمام انواع آتش سوزی ها به غیر روغن های سرخ کردنی استفاده کرد. همچنین کپسول های بایوفوم نیز توانایی خاموش کردن حریق های نوع A یعنی لوازم خانگی، مبلمان، چوب، کاغذ و لوازم اینچنینی را دارند.

کپسول دریا

این برند نیز جزو محصولات تولیدی شرکت باران مامطیر می‌باشد. یکی دیگر از کپسول های آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی، برند دریا است که هم خاموش کننده های پودر و گاز تولید می‌کند و هم کپسول های آب و گاز. خاموش کننده های آب و گاز نیز تنها برای اطفا حریق های کلاس A مورد استفاد قرار می‌گیرند. به این ترتیب باید در هنگام خرید این محصولات، به نوع لوازمی که در محیط دارید، دقت کنید تا کپسول اشتباهی را خریداری نکنید.

نتیجه گیری پایانی

دقت کنید که به هنگام خرید حتما کپسول مورد تایید سازمان آتش نشانی بوده و گواهی استاندارد داشته باشد. همچنین به برند، نوع و ظرفیت کپسول هم دقت کنید تا خاموش کننده مناسب با نیاز خود را خریداری کنید که در زمان اطفا حریق مشکلی ایجاد نشود. اگر به دنبال خرید کپسول برای ساختمان خود هستید، بهترین کار، تماس با یک شرکت مشاور آتش نشانی است تا شما را در خرید این تجهیزات و ایمن کردن ساختمان راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *